Stanislav Irsák nominovaný na sudcu Ústavného súdu

Milí priatelia, podporovatelia a návštevníci, strana DOMA DOBRE stiahla z eurokandidátky nominanta na post ústavného sudcu JUDr. Stanislava Irsáka.

Slovenská advokátska komora navrhla JUDr. Stanislava Irsáka za kandidáta na post sudcu Ústavného súdu SR. „Túto nomináciu vnímame ako ocenenie odborných a morálnych kvalít p. Stanislava Irsáka. Ústavný súd patrí k nosným pilierom demokracie, preto sme sa po vzájomnej dohode s kandidátom rozhodli stiahnuť ho z kandidátnej listiny pre voľby do Európskeho parlamentu“ povedal predseda strany DOMA DOBRE Vladimír Chovan. Na kandidátnej listine mal p. Irsák poradové číslo 8.

„Vytvorili sme mu tak priestor, aby sa mohol nerušene a naplno venovať svojej nominácii. Chceme veriť, že s úctou k orgánu na kontrolu ústavnosti budú k opakovanej voľbe zodpovedne pristupovať aj poslanci Národnej rady SR, najmä vládnej koalície, a vyberú prezidentovi SR všetkých 18 kandidátov na výkon funkcie sudcov ÚS SR. Je ich základnou povinnosťou zabezpečiť plnú funkčnosť tohto ústavného orgánu nášho štátu“ dodal V. Chovan.

Viac si môžete prečítať v tomto článku.