Pavol Uhrin: komentár ku krajským voľbám

Hlavná politická udalosť roka je za nami. Dovoľte môj krátky komentár k nej.

Mne sa to javí tak, že čo sa týka rozvoja občianskej spoločnosti, voľby naznačili určitý posun vpred. Prišlo voliť viacej ľudí, aj keď stále málo, ale tí, čo prišli, vo väčšine krajov volili zmenu. Vystavili tým priebežný účet vládnej koalícii, ale ešte dôležitejší, verme, že konečný účet extrémizmu.

Zastupiteľstvo nášho regiónu je tiež posilnené o nových ľudí , ktorí budú nositeľmi želaní väčšiny, aby prispeli k väčšej dynamike rozvoja nášho kraja a to vo všetkých oblastiach, v ktorých má VÚC svoje kompetencie.

Strana DOMA DOBRE, za ktorú som kandidoval so svojim programom, získala vo voľbách jedno poslanecké kreslo, ale vyše 23 000 hlasov, ktoré naši kandidáti na poslancov dostali od voličov, sú prísľubom pre budúcnosť. Rovnako tak vnímam aj hlasy, ktorými som k tomuto číslu sám prispel. Pre mňa sú určite povzbudením do ďalšej politickej práce a zároveň aj výzvou, aby som očakávania svojich voličov presadzoval prostredníctvom novozvolených poslancov. Je medzi nimi celý rad skvelých ľudí a priateľov, ktorí sa ani ku mne, ani k ostatným, ktorí nenazbierali dostatok hlasov, určite neobrátia chrbtom, ak pôjde o dobrú vec. Tak , ako som to už pred voľbami napísal, voľbami sa nič nekončí, ale práve začína. Rád by som touto cestou aj vyzval všetkých kolegov, ktorí vo voľbách nezískali dostatok hlasov, aby pokračovali vo svojej práci a nečakali len na ďalšie voľby. Každý z nás určite nazbieral veľa poznatkov a skúseností a tento kapitál treba predsa zúročiť v prospech ľudí, aby sa nám tu žilo lepšie a bolo DOMA DOBRE.

Pavol Uhrin, člen predsedníctva DOMA DOBRE